Minecraft İndir

admin

Administrator
Yetkili
Administrator
Genel Moderatör
1 Nis 2020
3
0
1
Minecraft, İsveçli oyun tasarımcısı Markus "Notch" Persson tarafından tasarlanmıştır. Daha sonra tamamen geliştirilip Mojang tarafından yayınlanmıştır. Format olarak Minecraft bir sanal video oyunudur.

Minecraft dünyasında Minecraft'ın yaratıcı ve yapı unsurları, oyuncuların küplerden yapılar oluşturmalarını sağlar. Oyundaki farklı görevler ve modlar ile pek çok konuda yetenek geliştirilmektedir. Oyuncunun sağlığını koruması için kaynaklar edinebilmesi ve kendi dünyasını inşa edebildiği "hayatta kalma modu" ve oyuncuların sınırsız kaynakları oluşturabilceği ve uçma yeteneği olan "yaratıcı modu" vardır. Oyunda çok sayıda mod bulunmakta ve bu da olmak istediğiniz konuma göre oyunda olmanızı sağlamaktadır.


Oyun içerisinde oyuncular ovalar, mağaralar, dağlar, ormanlar çeşitli sulak alanlar gibi farklı zeminleri dolaşabilir, değişik hayvan ve yaratıklarlar karşılaşabilirler. İnek, domuz ve tavuk gibi hayvanları yiyecek ve işçilik malzemesi olarak kullanabilirken düşman çetelerin örümcekler, iskeletler ve zombiler gibi yaratıklarıyla da mücadele etmeleri gerekir.

Oyun şuanda Microsoft bünyesindedir.

Hemen minecraft indir

https://www.minecraft.net/tr-tr/get-minecraft